Dzień Bezpłatnej Diagnozy

Dzień Bezpłatnej Diagnozy 2023

Miejskie Przedszkole Nr 3 – integracyjne z oddziałami specjalnymi w Zgierzu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, organizuje corocznie od 2008 roku „Dzień Bezpłatnej Diagnozy logopedycznej, psychologicznej, pedagogicznej, rehabilitacyjnej”.

Akcja ta organizowana jest przez specjalistów (logopedów, pedagogów specjalnych, psychologów, rehabilitantów ruchu) zatrudnionych w przedszkolu. Jest kierowana do dzieci od 2 do 6 roku życia z terenu miasta i powiatu zgierskiego.

Specjaliści pomagają w ocenie rozwoju i doborze odpowiednich metod i technik pracy z dzieckiem.

W tym roku „Dzień Bezpłatnej Diagnozy” odbył się 18.11.2023r. Najczęściej diagnozowane u dzieci były: opóźniony rozwój psychoruchowy, zaburzenia emocjonalno – społeczne, wady artykulacyjne, ale u części dzieci specjaliści nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości.

Po wstępnych diagnozach, rodzicom zostały udzielone wskazówki do dalszej pracy z dziećmi oraz przekazane adresy placówek, w których mogą uzyskać dalszą pomoc specjalistów.

Składamy podziękowania Wydziałowi Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zgierza za pomoc w organizacji akcji, promowaniu Dnia Bezpłatnej Diagnozy w środowisku lokalnym

• Miejskie Przedszkole Nr 3 - integracyjne z oddziałami specjalnymi w Zgierzu
    ul. Mielczarskiego 26