Rodzice w Przedszkolu

Rodzice w przedszkolu

Ścisła współpraca z rodzicami jest bardzo ważnym elementem pracy przedszkola. Jej celem jest ujednolicenie oddziaływań wychowawczych w domu i w przedszkolu.

W procesie rozwoju i wychowania dziecka staramy się pomagać rodzicom w zrozumieniu potrzeb dzieci, rozwiązywaniu problemów wychowawczych, jak również w czynnym procesie edukacji. Służą temu cykle spotkań z rodzicami, kontakty indywidualne, zespoły konsultacyjne, kierowanie rodziców do specjalistów.

Szczególną opieką otaczamy rodziców dzieci niepełnosprawnych. Staramy się integrować ich z rodzicami dzieci zdrowych, włączać w czynne życie placówki, pomagać w sytuacjach trudnych.

Służą temu:

• zebrania dla rodziców, udział w zajęciach Grup Wsparcia,

• indywidualne rozmowy z rodzicami, poznanie sytuacji rodzinnej wychowanków,

• zapraszanie rodziców na spotkania ze specjalistami (psycholog, rehabilitant itp.) w celu pomocy w wychowywaniu dziecka,

• kierowanie do określonych specjalistów,

• pedagogizacja rodziców, zainteresowanie wybraną literaturą,

• wspólne zaangażowanie w uroczystości przedszkolne.

Przedszkole jest placówka otwartą dla rodziców, mogą oni uczestniczyć we wszystkich formach zajęć. Przedstawiciele rodziców tworzą Radę Rodziców, która ma decydujący wpływ w wielu sprawach dotyczących opieki i wychowywania dzieci.

• Miejskie Przedszkole Nr 3 - integracyjne z oddziałami specjalnymi w Zgierzu
    ul. Mielczarskiego 26